4 kampanie z Cannes, które mogły zakończyć się porażką

Autentyczność przekazu i zaangażowanie w realne problemy konsumentów to wciąż bardzo mocny trend w reklamie. Nie każdy brand ma jednak odwagę poruszyć wątki, które mogą – przy odrobinie złej woli ze strony odbiorców – negatywnie wpłynąć na jego wizerunek lub nawet… wykluczyć część konsumentów. Zobacz, czym zaskoczyły w tym roku marki Tecate, Guinness, Diesel oraz Bank of Aland.

czytaj więcej

Interaktywny content marketing

Content marketing odznacza się skutecznością i efektywnością przede wszystkim dlatego, że jego formy stale ewoluują i współgrają ze zmiennymi trendami. Już dawno content marketing przestał być kojarzony jedynie z artykułami sponsorowanymi, prowadzeniem blogów firmowych czy tworzeniem e-booków i raportów. Ponieważ przyciągnięcie uwagi odbiorców jest z każdym dniem trudniejsze, marketerzy coraz częściej sięgają po interaktywny content.

czytaj więcej

SEO copywriting – nie tylko frazy kluczowe!

„Oczekujesz szacunku? Zapracuj na niego.” – powiedział Don Draper do Peggy Olson w ósmym odcinku czwartego sezonu „Mad Men”. Te słowa idealnie pasują nie tylko do relacji międzyludzkich w agencjach. Można je odnieść do wielu różnych kwestii związanych ze światem marketingu. Zależy Ci na wypozycjonowaniu strony w wyszukiwarce i zwiększeniu ruchu? Chcesz, aby prowadzona przez Ciebie witryna zdobyła jedno z pierwszych miejsc w SERP? Zapracuj na nie! W osiągnięciu celu pomoże Ci przemyślana strategia SEO copywritingu. Dowiedz się, na czym ona polega.

czytaj więcej

Legalne grafiki dla każdego

Globalny dostęp do internetu i nowych technologii wpływa na łatwiejsze rozpowszechnianie różnego rodzaju treści, w tym fotografii i grafik. W 2016 roku tylko w ciągu 1 minuty na samym Instagramie pojawiało się prawie 66 tysięcy nowych zdjęć (według danych Smart Insights). Z miesiąca na miesiąc wartość ta jednak rośnie, zwiększa się także liczba kanałów, poprzez które można dzielić się treściami. Blogerzy, marketerzy, osoby obsługujące profile w mediach społecznościowych – wszyscy wykorzystują pliki graficzne. Niestety – niektórzy robią to nielegalnie (często nieświadomie). Skąd zatem pozyskiwać zdjęcia, by nie naruszać prawa, a…

czytaj więcej
OSTATNIE POSTY

Nowości od Contented

jeżeli chcesz być na bieżąco z naszymi artykułami, SUBSKRYBUJ NEWSLETTER.